![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7484010
*
nr 748 4010
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 185
Kondition: senare spegelglas
Utrop:
7.000 kr
Såld:
5.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 14:04:02
1
4.000 kr
5/3 23:19:42
2
4.100 kr
12/3 15:57:26
3
6.600 kr
12/3 16:12:30
3
4.200 kr
12/3 16:13:02
3
4.200 kr
12/3 17:04:48
4
4.300 kr
13/3 11:28:40
5
5.000 kr
23/3 21:05:31
6
5.200 kr
26/3 11:10:41
5
5.200 kr
26/3 11:11:56
5
5.500 kr
26/3 15:04:33
2
Vinnande bud
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: senare spegelglas
nr 748 4010
Spegel
Sengustaviansk, höjd: 185
Kondition: senare spegelglas
Utrop: | 7.000 kr |
---|---|
Såld: | 5.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 14:04:02 | 1 | 4.000 kr |
5/3 23:19:42 | 2 | 4.100 kr |
12/3 15:57:26 | 3 | 6.600 kr |
12/3 16:12:30 | 3 | 4.200 kr |
12/3 16:13:02 | 3 | 4.200 kr |
12/3 17:04:48 | 4 | 4.300 kr |
13/3 11:28:40 | 5 | 5.000 kr |
23/3 21:05:31 | 6 | 5.200 kr |
26/3 11:10:41 | 5 | 5.200 kr |
26/3 11:11:56 | 5 | 5.500 kr |
26/3 15:04:33 | 2 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sengustaviansk spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53